Kolejny koncert za nami. Tym razem zagościliśmy na Ziemi Lubuskiej, w gminie Czerwieńsk, a dokładniej w uroczej miejscowości Nietków k. Zielonej Góry. Już od samego początku wiedzieliśmy, że będzie fajnie, ale że aż tak…

Przyjechaliśmy ze sporym zapasem (wiadomo korki, sezon turystyczny), organizatorzy od razu przywitali nas zastawionym stołem. Grzechem byłoby odmówić sobie takich smakołyków.

No, ale przyjechaliśmy tam w końcu zagrać koncert, a nie zajmować się degustacją lokalnych wypieków… Aż tu nagle okazuje się, że jest małe opóźnienie. Dla nas to nic nowego, bo rzadko kiedy koncerty rozpoczynają się o czasie. Z 20 minut zrobiła się godzina, zapadł zmrok, a wśród publiczności pozostała spora grupa roztańczonej młodzieży. My tymczasem mieliśmy zagrać program HITY PRLu, który z założenia adresowany jest do „siedzącej” publiczności i wiekowo nieco starszej niż ta obecna na festynie. Cóż zrobić. Krótka narada z organizatorami. ZMIENIAMY PLAN! Zamiast „hitów” zagramy „disco” czyli zupełnie inny program, ale naszym zdaniem lepiej pasujący do zastanych okoliczności.

Zrobiliśmy to z duszą na ramieniu, bo NIGDY dotąd nie zmienialiśmy programu w dniu koncertu, a tym bardziej na 5 minut przed wejściem na scenę. Okazało się, że był to strzał w dziesiątkę! Szalony koncert, szalona publiczność, szalona zabawa. I to chodziło. Na koniec zagraliśmy także kilka starszych piosenek z programu „Hity PRLu”.

Chcielibyśmy gorąco podziękować organizatorom i publiczności za zaproszenie, gościnę, uśmiech i radość, którą nas obdarowaliście. Mamy nadzieję… do rychłego zobaczenia.