Utworzenie tego działu zasugerowali nam sami dziennikarze. Tutaj można znaleźć krótki opis zespołu oraz charakterystykę jego twórczości. W tym dziale udostępniamy także pliki z możliwością ich pobrania. Organizatorzy imprez znajdą tu także projekty naszych plakatów, ulotek, logotypy i zdjęcia w formacie drukarskim. 

INFORMACJE O ZESPOLE

Zespół „Alibii” to formacja estradowa. Grupa istnieje od 2002 roku. W tym czasie zaprezentowała ona ponad 400 koncertów w Polsce i za granicą. Zespół bawił publiczność m.in. na tak prestiżowych imprezach jak: Święto Policji obchody centralne (rok 2004 i 2005), Euro Eko Mityng (rok 2005), Miss Polonia – ćwierćfinały i półfinały (rok 2005, 2006). Miss Polski – eliminacje (rok 2007, 2008, 2009). Od roku 2009 zespół występuje również za granicą: Stany Zjednoczone, Słowenia, Holandia, Niemcy, Białoruś, Ukraina, Rosja, Hiszpania, Cypr, Hiszpania, Włochy, Chorwacja. W 2002 roku członkowie zespołu brali także udział w muzycznym projekcie, legendarnej grupie Smokie. Zespół Alibii ma na swoim koncie 4 płyty. W przygotowaniu jest kolejny album muzyczny. Prezentowane przez nich nurty muzyczne są uzależnione od programu w którym występują. Artyści doskonale czują zarówno w klimacie starej piosenki, jak i we współczesnych nurtach pop, disco i dance. Nieobcy jest im również folk z domieszką rocka. W skład zespołu wchodzą wokaliści, instrumentaliści oraz grupy baletowe – wszystko zależy od prezentowanego widowiska. Bez wątpienia największą „gwiazdą” jest postać Elwiry Rudnickiej. Aktorka ta jest sobowtórem Maryli Rodowicz. Wystpuje ona w wybranych programach tematycznych.

Obecnie formacja ma w swoim repertuarze trzy programy estradowe. Widowiska są zróżnicowane tematycznie. Każde z nich jest adresowane do innego odbiorcy oraz do innego charakteru imprezy. Programy różnią się także składami osobowymi artystów.

DISCO LATO – to show w rytmach tanecznych. Program jest dedykowany dla imprez plenerowych, festynów, a także koncertów klubowych. W programie znajdują się największe polskie przeboje z nurtu disco, disco-polo i dance. Wśród tytułów są między innymi takie hity jak:  „Ona tańczy dla mnie”, „Bananowa Agnieszka”, „Ale, Ale, Aleksandra”, „Ruda tańczy jak szalona”.  Całość to także niezwykle dynamiczne widowisko pełne pozytywnej energii. Nie brakuje w nim słońca, plaży i pięknych kobiet. Premiera telewizyjna tego programu odbyła się 1 sierpnia 2015r.

HITY PRL – OD KRAWCZYKA DO JANTARKI – muzycznych wspomnień czar. Bardzo kameralny występ dla miłośników nostalgii. Hity PRlu to program utrzymany w klimacie polskich utworów z lat 70tych i 80tych. Wielkie przeboje i zapomniane piosenki. Ballady Stana Borysa, hity Krzysztofa Krawczyka, przeboje Anny Jantar, a także nieco już zakurzony, filmowy motyw muzyczny z repertuaru Andrzeja Rosiewicza. Program ten, to idealne uzupełnienie kameralnych spotkań w Domach Kultury, Klubach Osiedlowych, Bibliotekach i innych miejscach, gdzie odbiorcą jest publiczność pamiętająca tamten okres. Całość dopełnia pełna humoru opowieść o kolejkach, kartkach na mięso i zwyczajach artystów. Jest także zaproszenie do wspólnego śpiewania oraz dialog z publicznością. Z tego powodu nie jest to oferta polecana dla imprez plenerowych. W części finałowej programu na scenie pojawia się nieprzemijająca Królowa Polskiej Sceny – Wielka Maryla.

KOLOROWY JARMARK – dynamiczne widowisko folkowe, które może być wykonywane w języku polskim, rosyjskim, angielskim lub niemieckim. Program jest realizowany przez artystów z Polski i Białorusi. Pełne zwrotów akcji show, oparte na kulturze i tradycjach obu narodów, ukazuje piękno folkloru słowiańskiego. Dynamiczne piosenki wokalistów, efektowne stroje tancerzy i profesjonalne wydanie całego koncertu – zapiera dech w piersiach. Program jest dwujęzyczny. Prezentowane są w nim piosenki polskie i rosyjskie oraz tańce białoruskie i rosyjskie z gatunku pop-folk. Nie brakuje też największych przebojów obu krajów. Całość widowiska dopełnia występ sobowtóra Maryli Rodowicz, piosenkarki doskonale znanej nie tylko w Polsce, ale także na Białorusi i w Rosji. W widowisku bierze udział łącznie aż 16 osób. Program z ogromnymi sukcesami był już prezentowany w Rosji, Białorusi i w Polsce. Premiera zagraniczna odbyła się 18.04.2016. Premiera polska – 1.05.2016r.

W programie Kolorowy Jarmark – na scenie występują:

– Formacja ALIBII (Polska) – Jeden z najbardziej popularnych zespołów coverowych w Polsce.

– Formacja POLESKA ZORACZKA (Białoruś) – Zdobywcy Złotego Medalu na Mistrzostwach Świata Sztuk Scenicznych – WCOPA 2010 w USA.

 

MATERIAŁY DO POBRANIA

Logo Alibii w formacie CDR:  www.alibii.pl/inne/logo_alibii.cdr

Logo Alibii w formacie PNG:  www.alibii.pl/inne/logo_alibii.png

Plakat Alibii – Disco Lato: www.alibii.pl/inne/alibii_plakat_discolato_druk300dpi_a1.tif

Ulotka dwustronna – Disco Lato: www.alibii.pl/inne/A5-Disco.zip

Ulotka dwustronna – Hity PRL: www.alibii.pl/inne/A5-Prl.zip

Ulotka dwustronna – Kolorowy Jarmark: www.alibii.pl/inne/A5-Kolorowy.zip

Postacie w formacie PSD – do samodzielnego przygotowania grafiki:

Janusz:  www.alibii.pl/inne/FRD20441.psd

Daria:  www.alibii.pl/inne/FRD20482.psd

Darek:  www.alibii.pl/inne/FRD20526.psd

Mareyla: www.alibii.pl/inne/FRD20424.psd

 

Postacie w formacie JPG – duża rozdzielczość: www.alibii.pl/inne/postacie.zip

Fotografie z koncertów – duża rozdzielczność:

część 1: www.alibii.pl/inne/wybrane1.zip